MK SPEED Tuning
Mercedes Benz części serwis Carlsson Mercedes tuning Remus wydech Tuning BMW części serwis
Flash foto
Serwis z usługą odstawiania samochodu
Lenzokart

MK-SPEED

MK-Speed, czyli praca zrodzona z pasji

Logo MK SpeedPoczątki naszej firmy sięgają końca lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to Mikołaj Kasiborski, jej późniejszy założyciel i właściciel, podjął decyzję o rozpoczęciu startów w rallycrossie. Nowy sportowy team szybko zaczął poszukiwać miejsca na własny warsztat, w którym wyścigowe auto na bieżąco mogłoby być serwisowane i unowocześniane. Zespół wprowadził się do budynku przy ul. Dworcowej w centrum Inowrocławia, gdzie urządzono wówczas jedno fachowe stanowisko serwisowe.

Pasja Mikołaja Kasiborskiego i jego sztabu szybko została dostrzeżona przez fanów sportu motorowego z regionu, a nawet osoby na co dzień nie interesujące się rywalizacją na torach. Do warsztatu zaczęli zgłaszać się potencjalni Klienci, którzy chcieli, aby mechanicy zespołu serwisowali także ich auta. Wtedy zapadła decyzja o założeniu działalności gospodarczej i wyspecjalizowaniu się w świadczeniu usług motoryzacyjnych na wysokim poziomie.

W związku z rosnącym zainteresowaniem ze strony Klientów jedno stanowisko serwisowe szybko przestało wystarczać. Po trzech latach od początków naszej działalności powstały dwa kolejne, w tym m.in. do geometrii kół.

Dalszy rozwój firmy spowodował, że zaczęliśmy myśleć o stworzeniu szerszego kompleksu motoryzacyjnego. Uruchomiliśmy m.in. sklep z częściami i Auto-Myjnię. W 2006 roku powstały dwa kolejne profesjonalnie wyposażone stanowiska serwisowe. Mimo rozbudowy firmy, siedziby nigdy nie zmieniliśmy. Cały nasz kompleks mieści się przy ul. Dworcowej 32 w Inowrocławiu.

Od początków działalności MK-SPEED szczególny nacisk kładliśmy na jakość świadczonych usług. Nasze wysiłki docenili zarówno Klienci, jak i inni liczni fachowcy z branży. Rozpoczęliśmy partnerską współpracę z autoryzowanymi stacjami obsługi Mercedesa, BMW i Volkswagena.

Remus Carlsson PolskaZyskaliśmy również autoryzację na teren naszego kraju dwóch uznanych firm tuningowych. W 2007 roku zostaliśmy autoryzowanym przedstawicielem Remusa. Te austriackie przedsiębiorstwo jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie układów wydechowych. Oferuje również inne rozwiązania umożliwiające podnoszenie mocy silników.

Od początku roku 2010 jesteśmy polskim partnerem firmy Carlsson, jednego z wiodących tunerów aut marki Mercedes-Benz. Oferujemy m.in. efektowne zestawy stylizacyjne do "gwiazd" rodem ze Stuttgartu. Posiadamy całą aktualną ofertę obu zachodnich producentów.

MK-SPEED mimo wielu dotychczasowych sukcesów nie zamierza ani na moment spowalniać tempa! W ostatnim czasie zyskaliśmy kolejną autoryzację. Staliśmy się oficjalnym przedstawicielem topowej włoskiej firmy kartingowej Lenzokart. Trzeba tu jednak wyraźnie zaznaczyć, że te posunięcie bynajmniej nie jest przypadkowe. Od dwóch lat jako MK-Speed Racing z sukcesami uczestniczymy w zawodach kartingowych na  najwyższym krajowym poziomie. W sezonie 2010 rozpoczęliśmy starty w prestiżowym międzynarodowym cyklu WSK Master Series. Michał Kasiborski, syn Mikołaja, z powodzeniem kontynuuje rodzinną tradycję wyścigową. Jest jednym z czołowych polskich zawodników w kategorii M60. W kartach niekiedy ściga się również jego stryjek, kolejny zawodnik rodzinnego teamu odnoszący sukcesy sportowe. Piotr Kasiborski w zakończonym właśnie sezonie wywalczył Puchar Polski dywizji 4. w rallycrossie.

Ford Focus RS RemusZajmujemy się też profesjonalnym przygotowaniem aut dla innych zawodników z sukcesami ścigających się w sporcie samochodowym. Jesteśmy partnerem jednego z teamów, który do rywalizacji wystawia m.in. auta najwyższej rajdowej klasy, czyli WRC.

Wśród naszych planów na najbliższe tygodnie jest uruchomienie niezwykle nowoczesnej, profesjonalnej blacharni.

Bardzo wysoka jakość świadczonych przez nas usług to w dużej mierze zasługa fachowego wyposażenia, topowych narzędzi, najnowocześniejszego sprzętu, ale i również doskonale przygotowanej kadry pracowniczej. Zatrudniamy prawdziwych specjalistów w swoich dziedzinach i cały czas dbamy o ich ustawiczne doszkalanie.

Sukcesy, które osiągamy, nie byłyby jednak możliwe, gdyby pasja, z której w dużej mierze zrodziła się nasza firma, kiedyś zamarła. Pasja tymczasem nie tylko przetrwała, ale i jeszcze bardziej przybrała na sile. MK-SPEED – Z MIŁOŚCI DO SAMOCHODÓW!

Serdecznie zapraszamy!

Galeria

© FDP Media, 2011.