MK SPEED Tuning
Mercedes Benz części serwis Carlsson Mercedes tuning Remus wydech Tuning BMW części serwis
Flash foto
Serwis z usługą odstawiania samochodu
Lenzokart

AKTUALNOŚCI

Michał Kasiborski triumfował w Trofeo Autunno Finale
Historia kołem się toczy
Michał Kasiborski, podobnie jak przed rokiem, w znakomitym stylu triumfował w Trofeo d'Autunno Finale. Była to już 25. edycja tego słynnego włoskiego klasyka.

 Deja vu? Niezupełnie. Po prostu historia czasami lubi się powtarzać. Finał włoskiego Pucharu Jesieni po raz kolejny odbył się na torze South Garda w Lonato. Po raz kolejny też był bardzo silnie obsadzony, gdyż ponownie były to zawody, które wielu zawodników traktuje jako przetarcie przed jedną z najważniejszych imprez w całym kartingowym światku, a mianowicie Światowym Finałem ROK. Po raz kolejny w kategorii Juniorów triumfował Michał Kasiborski. Deja vu?

Zawodnik ACR/MK-Speed Racing nie dał konkurencji większych szans. W trakcie wolnego treningu uzyskał jeszcze czwarty rezultat, jednak nieco później rozpoczęła się jego dominacja na torze. Inowrocławianin ścigający się w barwach Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego uzyskał najlepszy wynik w kwalifikacjach. Także na rozgrzewce przed wyścigami był najszybszy w silnym międzynarodowym gronie. Bieg przedfinałowy to prawdziwy popis Kasiborskiego. Drugi na mecie reprezentant Republiki Południowej Afryki, Stuart White, stracił do Polaka niemalże dziewięć sekund, Szwajcar Samuel Weibel - przeszło dwanaście! W wyścigu finałowym Kasiborski ponownie ze sporą przewagą nad konkurentami minął linię mety, tym samym pieczętując zwycięstwo w całych zawodach.

W ten weekend kolejny sprawdzian formy przed zbliżającym się Światowym Finałem ROK, czyli prestiżowy Bridgestone Supercup. Te zawody również odbędą się na torze South Garda. Tydzień później zakończenie kartingowego maratonu w Lonato, czyli wspominany International ROK Cup Final. Dla Michała Kasiborskiego i większości startujących w nim zawodników, to najważniejsze zawody całego sezonu. Przed rokiem po triumfie w finale Trofeo d’Autunno podopieczny Artura Chmielewskiego triumfował w Świaotwym Finale. Czyżby i tym razem historia miała się powtórzyć? Polscy kibice twierdzą, że powtórka mile widziana…

© FDP Media, 2011.