MK SPEED Tuning
Mercedes Benz części serwis Carlsson Mercedes tuning Remus wydech Tuning BMW części serwis
Flash foto
Serwis z usługą odstawiania samochodu
Lenzokart

AKTUALNOŚCI

Europejski Puchar ROK w Gostyniu
Europejski finał szczęśliwy dla MK-Speed Racing
Michał Kasiborski doprawdy świetnie radził sobie podczas międzynarodowych zawodów na torze w Gostyniu. Ostatecznie skończyło się czwartym miejscem, a mogło być nawet jeszcze lepiej, gdyż inowrocławianinowi do "pudła" zabrakł... jeden punkt.

Ta najbardziej nie lubiana przez sportowców lokata w ostatnim czasie chyba przylgnęła do reprezentanta Automobilklubu Inowrocławskiego, korzystającego z ram Lenzokart. Sezon krajowych mistrzostw w kategorii Młodzik 60 sympatyczny dziesięciolatek również zakończył na czwartej pozycji. Podobnie było w miniony weekend podczas Europejskiego Finału kategorii ROK. Po gostyńskich zawodach w zespole nikt nie odczuwał jednak większego niedosytu.

- Jesteśmy naprawdę zadowoleni, tak ja, jak i sam Michał – mówi Mikołaj Kasiborski, tata młodego zawodnika i jednocześnie szef MK-Speed Racing Teamu. – Wiadomo, że do podium zabrakło tak niewiele, ale cóż, taki jest sport. Kto wie, następnym razem może to my kogoś wyprzedzimy o ten jeden mały punkt. Niedosytu w każdym bądź razie nie odczuwamy, bo czwarte miejsce w tak mocnym i licznym gronie to naprawdę dobry wynik. Przed Michałem jeszcze wiele startów, także do końcowych rozstrzygnięć zawodów w Gostyniu po prostu podchodzimy z umiarkowanym spokojem.

W zmaganiach, które odbyły się w dniach 17-18.09 br. na obiekcie Automobilklubu Leszczyńskiego poza Polakami, wzięło też udział kilku zawodników zagranicznych. Goście przyjechali z Niemiec i Litwy.
Najsilniej obsadzona była kategoria Mini ROK, w której startował Michał Kasiborski. Do rywalizacji w niej zgłosiło się aż trzydziestu młodych kartingowców.

Zawodnik MK-Speed Racing Teamu udział w zawodach rozpoczął od szóstych miejsc na treningach, zarówno podczas tzw. regulacji gaźników, jak i w trakcie oficjalnej czasówki. Różnice w czasach okrążeń notowanych przez najszybszych zawodników były jednak absolutnie minimalne.  Do zwycięzcy oficjalnego treningu Jana Krenicisz z Automobilklubu Wielkopolski zamykający pierwszą szóstkę Michał Kasiborski stracił raptem... jedną dziesiątą sekundy.

Jeszcze lepiej było podczas pierwszego z sobotnich biegów eliminacyjnych. Inowrocławianin wyprzedził na dystansie kilku rywali i ostatecznie zajął w nim znakomite trzecie miejsce. Minimalnie szybciej linię mety minęli jedynie Marcel Grudziński z GKM-u Bałtyk Gdynia i Filip Wójcik z Automobilklubu Radomskiego. Czwarty był Jan Antoszewski, reprezentujący Automobilklub Wielkopolski, a piąty Litwin Ignas Dagilis.

Nieco gorzej dla dziesięciolatka z Kujaw poukładał się drugi z sobotnich wyścigów. Kasiborski był w nim siódmy. Wyprzedzili go Grudziński, Wójcik i Dagilis, a także reprezentant gospodarzy Jakub Masztalerz, lublinianin Piotr Parys oraz Marcin Brzeziński z BTM-u Bydgoszcz.

Niedzielna rozgrzewka przez decydującą batalią pokazała, że dobre sobotnie wyniki Kasiborskiego bynajmniej nie były dziełem przypadku. Reprezentant MK-Speed Racing zajął w niej kapitalne drugie miejsce, uzyskując rezultat o włos gorszy od Jana Krencisz.

W przedfinale zwyciężył Krencisz przed Masztalerzem i Wójcikiem. Michał był czwarty. W finałowym biegu kartingowiec inowrocławskiego teamu zajął świetną trzecią pozycję, ustępując jedynie startującym z przodu stawki Wójcikowi i Krenciszowi. Zwycięstwo nad Masztalerzem w drugiej części finałowej rywalizacji dla Kasiborskiego okazało się jednak zaledwie prestiżowe. Punkty wywalczone za drugie miejsce w przedfinale zawodnikowi Automobilklubu Leszczyńskiego dały trzecie miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Michał przegrał z nim zaledwie od jeden mały punkt (46:45). W European ROK Cup Final w kategorii Mini ROK zwyciężył Filip Wójcik, który również o jeden mały punkcik wyprzedził Jana Krencisz. W zespole MK-Speed Racing żartują, że Masztalerzowi jako przedstawicielowi gospodarzy te trzecie miejsce po prostu się należało.

- To w końcu gospodarz. Dobrze, że miejscowym kibicom mógł na własnym torze sprawić tyle radości. Raz jeszcze wypada podkreślić, że my również jesteśmy zadowoleni – mówią z uśmiechem członkowie teamu z Inowrocławia.

Punkty uzyskane przez ROK-ersów w Europejskim Finale  zostały również doliczone do klasyfikacji generalnej krajowego Pucharu ROK. Dzięki temu Michał Kasiborski przesunął się w generalce z siódmego na szóste miejsce, wyprzedzając tym samym Marcina Brzezińskiego z Bydgoskiego Towarzystwa Motorowego.

Teraz inowrocławianie mają nadzieję, że najmłodszy zawodnik MK-Speed Racing dzięki dobremu występowi w Gostyniu uzyska kwalifikację na Światowy Finał ROK, który w połowie października odbędzie się na torze South Garda we włoskim Lonato.

© FDP Media, 2011.