MK SPEED Tuning
Mercedes Benz części serwis Carlsson Mercedes tuning Remus wydech Tuning BMW części serwis
Flash foto
Serwis z usługą odstawiania samochodu
Lenzokart

AKTUALNOŚCI

Kasiborski z kolejnymi tytułami
Kasiborski z kolejnymi tytułami!
W Starym Kisielinie k. Zielonej Góry odbyła się druga i jednocześnie ostatnia seria Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostw Polski. Michał Kasiborski wywalczył kolejny indywidualny tytuł mistrza kraju. Do tego doszedł jeszcze triumf w klasyfikacji zespołowej.

Do rywalizacji na obiekcie WallraV Race Center podopieczny Artura Chmielewskiego przystępował w roli faworyta. Inowroławianin reprezentujący barwy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego pierwszą, lipcową serię International Poland Championships pewne wygrał, zdobywając maksymalną liczbę 150 punktów. Czternastoletni zawodnik ACR/MK-Speed Racing Teamu nie odczuwał jednak większej presji z tego powodu i od samego początku rywalizacji w Starym Kisielinie prezentował znakomitą dyspozycję. Kasiborski po raz kolejny wygrał niemal wszystko, co tylko mógł. Zwycięska passa rozpoczęła się już w trakcie tak zwanej regulacji gaźników, czyli sesji treningowej bezpośrednio poprzedzającej zasadniczą część zawodów. Kasiborski zanotował najlepszy czas okrążenia spośród wszystkich zawodników startujących w jego kategorii wiekowej. Kolejną regulację gaźników i najważniejszy trening - tzw. oficjalny, pełniący rolę kwalifikacji, nastolatek z Inowrocławia również kończył na pierwszych miejscach.

Podobnie było również w trakcie wyścigów. W pierwszym, drugim i trzecim Michał Kasiborski mijał linię mety na czele stawki. W ostatnim, czwartym, inowrocławianin wpadł na metę praktycznie równo z jednym z rywali. Ostatecznie okazało się, że konkurent był szybszy o… jedną tysięczną sekundy. Mimo tego Kasiborski zakończył drugą serię mistrzostw tak samo jak pierwszą, czyli z kompletem punktów, gdyż do końcowej klasyfikacji zgodnie z regulaminem czempionatu brane są pod uwagę trzy najlepsze starty każdego zawodnika. Tym samym triumfator Światowego Finału ROK wywalczył kolejny indywidualny tytuł mistrza kraju. Do tego wspólnie z klubowym kolegą z Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego, Bartoszem Paziewskim, sięgnął po mistrzostwo w klasyfikacji zespołowej.

- Cieszymy się z tych wyników, ale bynajmniej nie spoczywamy na laurach, bo do końca sezonu zostało jeszcze sporo – podkreśla  Artur Chmielewski, szef zespołu.

Michał Kasiborski tegoroczne starty prawdopodobnie zakończy dopiero w drugiej połowie października we włoskim Lonato, gdzie będzie bronił tytułu międzynarodowego mistrza w kategorii Junior ROK.  Wcześniej inowrocławianina czeka walka na krajowym podwórku. W nadchodzący weekend będzie rywalizował w dwóch kolejnych rundach ROK Cup Poland. Zawody odbędą się w Starym Kisielinie. Finał tego cyklu zaplanowano na 12-13. września. Jego ostatnia odsłona przygotowywana jest na torze w podpoznańskim Przeźmierowie.

Galeria

© FDP Media, 2011.