MK SPEED Tuning
Mercedes Benz części serwis Carlsson Mercedes tuning Remus wydech Tuning BMW części serwis
Flash foto
Serwis z usługą odstawiania samochodu
Lenzokart

MOTOSPORT

Michał z kolejnym tytułem
Michał z kolejnym tytułem!
Passa sukcesów kartingowca MK-Speed Racing Teamu i Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego trwa w najlepsze. Kasiborski do dziesiątek wywalczonych trofeów w miniony weekend dorzucił kolejne i to naprawdę cenne.

Na torze w Gostyniu spotkali się uczestnicy kartingowych mistrzostw Polski młodzików. Zawody rozgrywano w czterech kategoriach. W najsilniej obsadzonej z nich, czyli Mini ROK-u, na stracie rzecz jasna nie mogło zabraknąć Michała Kasiborskiego. Kartingowiec ścigający się obecnie w barwach Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego od samego początku należał do faworytów tejże rywalizacji.

Jeździec polskiego MK-Speed Racing Teamu i włoskiego Lenzokarta w sobotę dwukrotnie do mety dojeżdżał na trzeciej pozycji. W niedzielę było jeszcze lepiej. Michał Kasiborski nawiązał walkę o zwycięstwo. Przez sporą część pierwszego niedzielnego wyścigu w czołówce było bardzo ciasno, pomiędzy najszybszymi zawodnikami na torze notowano naprawdę niewielkie różnice czasowe. Kasiborski ostatecznie po raz kolejny był trzeci.

Ostatni bieg zawodów w kategorii Mini ROK to znakomita jazda kartingowca AKKP. Michał wysforował się na prowadzenie i przez pewien czas przewodził całej stawce. Niestety, nie ustrzegł się drobnego błędu, co skrzętnie wykorzystał jeden z rywali. Jan Antoszewski wykorzystał fakt, że Kasiborski zostawił nieco wolnego miejsca po wewnętrznej i – mówiąc wyścigowym slangiem – wcisnął się pod pachę zawodnika MK-Speed Racing. Popularny „Kasiborek” wielokrotnie próbował odzyskać straconą pozycję, jednak tor w Gostyniu ma niewiele dobrych miejsc do wyprzedzania. Reprezentant Automobilklubu Wielkopolski bardzo umiejętnie to wykorzystywał, skutecznie broniąc prowadzenia w wyścigu. Tak więc młody kierowca z Kujaw wyścig ten zakończył na drugim miejscu.

W końcowym rozrachunku, uwzględniającym starty we wszystkich czterech biegach, Michał Kasiborski uzyskał trzeci wynik punktowy. Tym samym jeździec MK-Speed Racing wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Polski w kategorii Mini ROK. W Pucharze ROK w tej samej  kategorii Michał jest obecnie drugi. W trwających od wiosny mistrzostwach Polski Młodzik 60 reprezentant Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego  ma bardzo dużą przewagę nad rywalami, dzięki czemu pewnie zmierza do obrony wywalczonego przed rokiem tytułu.

- Sezon mistrzostw jeszcze się nie zakończył, więc mam świadomość tego, że trzeba dalej walczyć – podkreśla Kasiborski. – Rywale są naprawdę szybcy, ambicji też im nie brakuje, więc nie można pozwolić sobie na lekceważące podejście do jakiegokolwiek startu. O przedwczesnej radości nie może być mowy. Co do startu w Gostyniu to jestem umiarkowanie zadowolony. Z jednej strony cieszymy się z tego trzeciego miejsca, lecz jest świadomość tego, że wyższe pozycje podium też były w zasięgu.

W podobnym tonie wypowiada się tata młodego zawodnika.

- Faktycznie, mogło być ciut lepiej, jeszcze korzystniejszy wynik też był realny, ale generalnie nie ma co narzekać – stwierdza Mikołaj Kasiborski. – Cieszymy się z tytułu, ale tej radości nie można za bardzo celebrować, bo lada moment trzeba wrócić do dalszego ścigania. Kolejne ważne dla nas zawody już w najbliższy weekend.

Fot. Ryszard Orzechowski

Galeria

© FDP Media, 2011.