MK SPEED Tuning
Mercedes Benz części serwis Carlsson Mercedes tuning Remus wydech Tuning BMW części serwis
Flash foto
Serwis z usługą odstawiania samochodu
Lenzokart

MOTOSPORT

Michał Kasiborski ponownie mistrzem Polski
Michał Kasiborski ponownie mistrzem Polski!
Kartingowiec MK-Speed Racing Teamu i Lenzokart-Luxor Racing obronił tytuł mistrza Polski w kategorii Młodzik 60. Inowrocławianin wygrał bardzo pewnie, z niezwykle dużą przewagą nad rywalami.

Zwycięstwo Kasiborskiego w sezonie 2013 nie podlega większej dyskusji. Reprezentant Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego wszystkie sześć serii kartingowych mistrzostw Polski kończył na podium, cztery z nich wygrał z czego aż trzy z maksymalną ilością punktów! W klasyfikacji generalnej na koniec sezonu 2013 uzyskał wynik aż 804 punktów na 900 możliwych do zdobycia. Wygrał z przewagą aż 132 „oczek”. W całej ogólnopolskiej rywalizacji takimi znakomitymi statystykami na zakończenie bieżącego sezonu być może będzie mogło pochwalić się jedynie dwóch innych kierowców ścigających się w pucharach, o ile tylko uda im się pewnie powygrywać ostatnie zawody.

W przypadku kartingowca MK-Speed Racing Teamu wypada przypomnieć, że przed finałową rundą ROK Cup Poland 2013 jest on wiceliderem całego cyklu w silnie obsadzonej kategorii Mini ROK. Dwunastolatek z Inowrocławia w tym sezonie zanotował też szereg dobrych występów za granicą.

Ostatnią serię kartingowych mistrzostw Polski Kasiborski zakończył na trzecim miejscu. Mimo, że już podczas pierwszego wyścigu w Bydgoszczy fabryczny kierowca Lenzokart-Luxor Racing Teamu postawił przysłowiową kropkę nad „i”, formalnie zapewniając sobie mistrzowski tytuł, to jednak po kolejnych wyścigach był raczej… w nieszczególnym humorze.

- To były dla nas poniekąd domowe zawody i naprawdę chcieliśmy je wygrać – podkreśla młody czempion. – Przed zawodami jak zawsze postawiliśmy sobie za cel walkę o zwycięstwo. Niestety, tym razem się nie udało.

W podobnym tonie o ostatnich wydarzeniach z bydgoskiego Kartodromu wypowiada się także tata zawodnika Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego.

- Nie przyjechaliśmy na te zawody tylko po, żeby je formalnie zaliczyć i w ten sposób zdobyć kilka brakujących do mistrzostwa punktów – mówi Mikołaj Kasiborski. – Jeśli staje się na linii startu to zawsze powinno się walczyć o wygraną. Taka jest filozofia sportu i taka filozofia przyświeca również nam. Trzeba umieć jednak też przegrywać. W Bydgoszczy skończyło się ostatecznie trzecim miejscem, które oczywiście też nie jest złe. Co najważniejsze, z całego krajowego sezonu już w tym momencie z możemy być naprawdę zadowoleni. Priorytetowym celem była obrona mistrzowskiego tytułu i to zadanie udało nam się zrealizować.

W Bydgoszczy ścigał się jeszcze jeden zawodnik MK-Speed Racing Teamu i Lenzokarta – pochodzący z Holandii  Frank van der Windt. Rywalizował on w międzynarodowych mistrzostwach Polski (International Poland Championship) w bardzo szybkiej, biegowej kategorii KZ2. W tym gronie startowali też inni obcokrajowcy i zaledwie dwoje Polaków -  wicelider czempionatu Bartosz Idźkowski i znana m.in. z występów w Formule 2 Natalia Kowalska. Frank zgodnie z oczekiwaniami spisał się bardzo dobrze. Wszystkie treningi, łącznie z oficjalnym, czyli czasówką kwalifikacyjną, zakończył na drugich miejscach. W wyścigach dwukrotnie był drugi i raz trzeci, jednego pechowo nie ukończył. Dało mu to ostatecznie trzecie miejsce w całych zawodach. Wygrał Davide Fore przed wspominanym powyżej Idźkowskim.

Ekipa MK-Speed Racing nie ma zbyt wiele czasu na celebrowanie sukcesów, gdyż już pod koniec tego tygodnia czeka ją kolejne ściganie. W Starym Kisielinie koło Zielonej Góry w najbliższy weekend odbędzie się ostatnia runda ROK Cup Poland 2013.

Fot. R.Orzechowski

Galeria

© FDP Media, 2011.