MK SPEED Tuning
Mercedes Benz części serwis Carlsson Mercedes tuning Remus wydech Tuning BMW części serwis
Flash foto
Serwis z usługą odstawiania samochodu
Lenzokart

MOTOSPORT

Kasiborski dominuje w Toruniu
Wygrał wszystko, co mógł
Michał Kasiborski całkowicie zdominował rywalizację w kategorii juniorów, podczas dwóch kolejnych rund Pucharu ROK, które odbyły się na toruńskiej Racing Arenie.

 

To były doprawdy kapitalne zawody w wykonaniu inowrocławianina. Kasiborski jechał do Grodu Kopernika z zamiarem utrzymania prowadzenia w klasyfikacji generalnej cyklu. Plan ten wykonał i to ze sporą nawiązką. Reprezentant ACR/MK-Speed Racing Teamu zwyciężył we wszystkich odsłonach rywalizacji – począwszy od treningów, zwanych regulacją gaźników, poprzez tak zwane oficjalne treningi pełniące rolę kwalifikacji, a skończywszy na biegach finałowych. Tak było zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego dnia zawodów. Na zakończenie wyścigów jego przewaga nad zawodnikami przewodzącymi reszcie stawki dochodziła nawet do sześciu sekund. Bezapelacyjne zwycięstwo zawodnika Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego w dziewiątej i dziesiątej rundzie ROK Cup Poland 2015 umocniło go na pozycji lidera całego cyklu. Co warte podkreślenia, w Toruniu kartingowcom przyszło ścigać się w iście ekstremalnych, doprawdy tropikalnych warunkach. Z niemalże bezchmurnego nieba lał się żar. W cieniu temperatura powietrza dochodziła do 37 stopni, na torze była zdecydowanie wyższa.

- Warunki faktycznie były trudne, ale na szczęście dla wszystkich równe – podkreśla Michał Kasiborski. – Mi pomimo tych upałów jeździło się w ten weekend bardzo dobrze. Jestem naprawdę zadowolony z tychże zawodów.

W podobnym tonie wypowiada się również szef zespołu, w którym ściga się czternastolatek z Kujaw.

- Jesteśmy zadowoleni, bo przy tych wynikach i czasach osiąganych przez Michała na torze trudno, żeby było inaczej – stwierdza Artur Chmielewski. – Zrealizowaliśmy wszystkie nasze wcześniejsze założenia. Wszystko w oba dni zagrało, zarówno jeśli idzie o formę samego zawodnika, jak i pod kątem sprzętowym. Czasu na odpoczynek i jakiekolwiek świętowanie rzecz jasna jednak nie ma, bo teraz przed nami kluczowa część sezonu, taki swoisty maraton, zawody za zawodami, w trakcie których dojdzie do najważniejszych rozstrzygnięć.

Najbliższe zawody z udziałem Michała Kasiborskiego odbędą się w dniach 22-23. sierpnia w Starym Kisielinie k. Zielonej Góry. Będzie to druga i jednocześnie ostatnia runda Kartingowych Mistrzostw Polski.

Galeria

© FDP Media, 2011.