Q Service Mk Speed Serwis samochodowy. Gwarancja satysfakcji.

Q Service Mk Speed

Wiadomości z Q Service

Awaria mechanizmu różnicowego auta - sprawdź te objawy

Mechanizm różnicowy umożliwia płynne i bezpieczne pokonywanie zakrętów. Wśród objawów nieprawidłowej pracy dyferencjału mechanicy wyróżniają m.in. problemy z wykonywaniem skrętów, czy pojawiające się w okolicy wału napędowego i kierownicy wibracje. Nasi eksperci wskazują, jak duże znaczenie ma prawidłowe działanie mechanizmu oraz do jakich poważnych usterek może dojść, gdy ulegnie awarii.

czytaj więcej

Płukanie silnika. Mechanik wskazuje, kiedy jest to konieczne

Temat płukania silnika budzi sporo kontrowersji, zarówno wśród kierowców, jak i mechaników. Zdaniem zwolenników, dzięki zastosowaniu płukanki wzrasta żywotność silnika, a jakość jego pracy ulega poprawie. Przeciwnicy uważają z kolei, że do poprawnego funkcjonowania jednostki wystarczy regularna wymiana oleju silnikowego. Kto ma rację?

czytaj więcej

Zawieszenie pneumatyczne a adaptacyjne. Wskazujemy ich wady i zalety

Kierowcy mają coraz szerszy wybór m.in. wśród układów zawieszenia. Oprócz tradycyjnych, hydraulicznych systemów, dostępne są bardziej innowacyjne rozwiązania, w tym zawieszenie pneumatyczne i adaptacyjne. Mechanicy sieci Q Service Castrol, którzy znają te systemy od podszewki, wskazują ich wady i zalety.

czytaj więcej

Elektryki pod lupą mechaników. Czy są mniej awaryjne?

Coraz więcej pojazdów elektrycznych pojawiających się na drogach, trafia również do serwisów samochodowych w celu napraw i regularnych przeglądów. Pojawiają się już pierwsze wnioski ekspertów o tym, jakich awarii w przypadku tych aut jest najmniej.

czytaj więcej

Awarie elektroniki samochodowej. Mechanicy rozwiewają wątpliwości

W pracy mechanika zdarzają się sytuacje, których nawet najbardziej doświadczeni specjaliści nie są w stanie przewidzieć. Dotyczy to przede wszystkim systemów elektronicznych, które według mechaników psują się najczęściej. Z jakimi awariami samochodów i ich elektroniki mieli okazję się zmierzyć?

czytaj więcej

Nowe paliwo E10 na stacjach paliw: co kierowcy powinni wiedzieć?

Temat benzyny E10 budzi kilka wątpliwości. W poniższym materiale wyjaśniamy, co kryje się za zwiększoną cyfrą w skrócie nazwy nowego typu paliwa.

czytaj więcej

Zaparowane szyby w aucie - przyczyny problemu i możliwe rozwiązania

Zaparowane szyby w aucie to jeden z minusów jesieni i zimy. Osadzająca się na szybach para wodna mocno ogranicza widoczność i może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Jakie są przyczyny parowania szyb i co zrobić, żeby szyby nie parowały w samochodzie?

czytaj więcej

Tajemnicze przyciski w aucie, których funkcji możesz nie znać. Mechanicy tłumaczą, do czego służą

Komfort i bezpieczeństwo podczas podróży zapewniają funkcje w samochodzie, które można aktywować za pomocą różnych przycisków. Zastosowanie niektórych z nich pozostaje dla wielu kierowców zagadkowe. Eksperci sieci Q Service Castrol przybliżają funkcje kilku najrzadziej używanych włączników w aucie.

czytaj więcej

Jak zadbać o silnik diesla, by wystrzec się awarii? Oto 5 wskazówek mechanika

Silniki diesla znane są ze swojej długiej żywotności. Obecnie produkowane jednostki pracują cicho i są ekonomiczne. Eksperci sieci Q Service Castrol przygotowali zestaw najważniejszych porad, dzięki którym silniki diesla okażą się niezawodne i będą służyły kierowcy przez długi czas.

czytaj więcej

W jaki sposób system ADAS dba o bezpieczną podróż?

W dobie coraz bardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów, ich producenci wprowadzają kolejne rozwiązania, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo podróży. Jednym z nich są systemy wspomagania jazdy ADAS, aktywnie wspierające kierowcę podczas prowadzenia auta.

czytaj więcej

W jaki sposób poznać czy auto jest powypadkowe? Praktyczne wskazówki mechaników

Rynek ogłoszeniowy samochodów używanych pełen jest pojazdów będących w różnym stanie technicznym. Często kierowcy poszukują aut bez przeszłości wypadkowej. Zdarza się jednak, że trafiają na nieuczciwych sprzedawców, którzy tuszują historię samochodu. Mechanicy Q Service Castrol prezentują zestaw wskazówek, które pomogą zweryfikować, czy dany pojazd faktycznie nie przeszedł w przeszłości żadnej kolizji.

czytaj więcej

Jak serwisować auta z łańcuchem rozrządu? Diagnoza i wymiana rozrządu

Jednym z najczęstszych mitów dotyczących łańcucha rozrządu jest to, że nie wymaga on wymiany. Tymczasem w trakcie eksploatacji rozciąga się, co czasem kończy się przeskoczeniem na kole zębatym. W skrajnych przypadkach może dojść do zerwania łańcuch. O czym należy pamiętać? Jakie są objawy rozciągnięcia łańcucha? Czym grozi awaria łańcucha?

czytaj więcej
123
 • Zadzwoń
  (+48) 608 300 700
 • Email
  serwis@mk-speed.com
 • Q Service MK-Speed
  Komaszyce 47A
 • Nasza strona
  www.mk-speed.com