Q Service Mk Speed Serwis samochodowy. Gwarancja satysfakcji.

Q Service Mk Speed

Wiadomości z Q Service

Jak zadbać o silnik diesla, by wystrzec się awarii? Oto 5 wskazówek mechanika

Silniki diesla znane są ze swojej długiej żywotności. Obecnie produkowane jednostki pracują cicho i są ekonomiczne. Eksperci sieci Q Service Castrol przygotowali zestaw najważniejszych porad, dzięki którym silniki diesla okażą się niezawodne i będą służyły kierowcy przez długi czas.

czytaj więcej

W jaki sposób system ADAS dba o bezpieczną podróż?

W dobie coraz bardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów, ich producenci wprowadzają kolejne rozwiązania, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo podróży. Jednym z nich są systemy wspomagania jazdy ADAS, aktywnie wspierające kierowcę podczas prowadzenia auta.

czytaj więcej

W jaki sposób poznać czy auto jest powypadkowe? Praktyczne wskazówki mechaników

Rynek ogłoszeniowy samochodów używanych pełen jest pojazdów będących w różnym stanie technicznym. Często kierowcy poszukują aut bez przeszłości wypadkowej. Zdarza się jednak, że trafiają na nieuczciwych sprzedawców, którzy tuszują historię samochodu. Mechanicy Q Service Castrol prezentują zestaw wskazówek, które pomogą zweryfikować, czy dany pojazd faktycznie nie przeszedł w przeszłości żadnej kolizji.

czytaj więcej

Jak serwisować auta z łańcuchem rozrządu? Diagnoza i wymiana rozrządu

Jednym z najczęstszych mitów dotyczących łańcucha rozrządu jest to, że nie wymaga on wymiany. Tymczasem w trakcie eksploatacji rozciąga się, co czasem kończy się przeskoczeniem na kole zębatym. W skrajnych przypadkach może dojść do zerwania łańcuch. O czym należy pamiętać? Jakie są objawy rozciągnięcia łańcucha? Czym grozi awaria łańcucha?

czytaj więcej

Czy stosowanie dodatków do oleju i paliwa się opłaca?

Kierowcy coraz częściej poszukują rozwiązań, które pomogą im utrzymać silnik pojazdu w jak najlepszym stanie przez długi czas. Jedną z opcji, jaką oferują warsztaty samochodowe jest m.in. możliwość płukania silnika oraz zastosowania dodatków do czyszczenia jednostki napędowej. Czy to jest bezpieczne?

czytaj więcej

Kalendarz eksploatacji auta. Sprawdź co i jak często wymienić

Podczas rutynowego serwisu mechanik sprawdza stan poszczególnych elementów i ocenia, które z nich nadają się do naprawy bądź całkowitej wymiany. Eksperci Q Service Castrol opracowali kalendarz serwisowy, dzięki któremu kierowca odpowiednio przygotuje się na czekające go wydatki i uniknie większych awarii w przyszłości.

czytaj więcej

Jak dbamy o nasze środowisko

Corocznie branża warsztatowa generuje duże ilości odpadów niebezpiecznych dla środowiska. Z raportu przeprowadzonego przez amerykańską fundację Changing Markets wynika, że części samochodowe należą do grupy odpadów, które najtrudniej jest poddać recyklingowi.

czytaj więcej

Uszkodzona pompa paliwa - objawy, koszty, naprawy

Awarie pompy paliwa są na tyle sporadyczne, że w momencie wystąpienia usterki kierowcom rzadko przychodzi do głowy akurat ten element. Tymczasem za problemy z działaniem silnika w wielu przypadkach odpowiada uszkodzona pompa paliwa. Objawy wyeksploatowanej lub zatartej pompy paliwa mogą być niebezpieczne, dlatego nie wolno ignorować pierwszych sygnałów. Po czym poznać, że przyczyną problemów jest zepsuta pompa paliwa?

czytaj więcej

Kupujemy używanego elektryka lub hybrydę

Z roku na rok rośnie liczba nowych pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Dotyczy to także rynku wtórnego, na którym coraz łatwiej o taki samochód. Technologia napędowa wspomagana lub w pełni zasilana prądem wymaga jednak specjalistycznej wiedzy mechaników oraz sprzętu diagnostycznego.

czytaj więcej

Skrzynia manualna czy automatyczna - która sprawia mniej problemów?

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej pojazdów z automatyczną skrzynią biegów. Niektórzy kierowcy jednak wciąż nie są do nich do końca przekonani i wybierają ręczne przekładnie. Które rozwiązanie generuje mniej problemów? Mechanicy sieci Q Service Castrol przedstawiają wady i zalety obu opcji.

czytaj więcej

Nie tylko check engine. Które kontrolki w samochodzie zwiastują problemy?

Kontrolki znajdujące się na desce rozdzielczej samochodu mogą pełnić funkcje ostrzegawcze, informacyjne i alarmujące. W przypadku większości z nich wiadomo, co należy zrobić w momencie, gdy się zaświecą. Zdarzają się jednak mniej typowe, które mogą przysporzyć problemów nawet najbardziej doświadczonym kierowcom.

czytaj więcej

Samochód gaśnie podczas jazdy? Sprawdź, co może być przyczyną!

Sytuacja, w której samochód gaśnie podczas jazdy jest wyjątkowo stresująca. Co się mogło wydarzyć i co jest tego najczęstszą przyczyną? Długo można wymieniać usterki i awarie. Skupimy się na najczęstszych przyczynach i towarzyszących im objawach. Skorzystaj z wiedzy ekspertów Q Service Castrol i dowiedz się więcej!

czytaj więcej
12
 • Zadzwoń
  (+48) 608 300 700
 • Email
  serwis@mk-speed.com
 • Q Service MK-Speed
  Komaszyce 47A
 • Nasza strona
  www.mk-speed.com