Q Service Mk Speed Serwis samochodowy. Gwarancja satysfakcji.

Q Service Mk Speed

Akumulator samochodowy

Akumulator jest podstawą funkcjonowania dzisiejszego samochodu. Zanim opracowano jego zastosowanie w motoryzacji, kierowca musiał posiadać wiedzę oraz siłę do manualnego zakręcenia korbą rozruchową… Na szczęście te czasy są już dawno za nami.

Na czym polega sprawdzenie i wymiana akumulatora?

Wysokiej klasy warsztaty samochodowe posiadają odpowiednie przyrządy diagnostyczne, pozwalające dokonać pomiaru parametrów pracy akumulatora i całego układu elektrycznego. Na podstawie tych wartości, po porównaniu z wartościami nominalnymi, mechanik podejmuje ewentualną decyzję o wymianie akumulatora.

W niektórych samochodach akumulatory znajdują się pod maską, w innych autach ukrywają się pod fotelem kierowcy. Czasem akumulatorów jest więcej niż jeden. W przypadku samochodów wyposażonych w zaawansowane systemy elektroniczne oraz system start-stop, przy akumulatorach znajdują się dedykowane układy elektroniczne lub sensory. Czasem akumulator trzeba ponownie zainicjować w komputerowej jednostce sterującej samochodu.

Przy okazji samej wymiany akumulatora, mechanik zweryfikuje także jakość i stan przewodów elektrycznych oraz punktów podłączeń i połączeń elektrycznych.

Dlaczego trzeba regularnie dbać o akumulator?

W najprostszych samochodach głównym zadaniem akumulatora jest zapewnienie możliwości włączenia silnika oraz zmagazynowania i przeniesienia energii niezbędnej np. przy użyciu świateł mijania. W zaawansowanych samochodach dzięki m.in. akumulatorowi kierowca może zdalnie ustawić ogrzewanie wnętrza pojazdu czy zweryfikować monitoring za pomocą kamer dookoła pojazdu. Gdyby nie sprawny akumulator, niemożliwe byłoby korzystanie z kluczyków zbliżeniowych, czy z systemu start-stop pomagającego przy redukcji emisji spalin w miejskich korkach.

Akumulator jest podstawą sprawnego funkcjonowania całego pojazdu – niezależnie od jego skomplikowania. Dlatego warto weryfikować jego stan regularnie, przy każdej wizycie w warsztacie.

 • Zadzwoń
  (+48) 608 300 700
 • Email
  serwis@mk-speed.com
 • Q Service MK-Speed
  Komaszyce 47A
 • Nasza strona
  www.mk-speed.com